Διδακτική επίσκεψη στο ΕΠΑΛ Αρκαλοχωρίου

Στο πλαίσιο των εργαστηρίων δεξιοτήτων και των δράσεων για τον επαγγελματικό προσανατολισμό οι μαθήτριες και οι μαθητές της Γ Γυμνασίου είχαν την ευκαιρία, την Παρασκευή 31 Μαρτίου 2023, να επισκεφθούν και να γνωρίσουν από κοντά το 1ο ΕΠΑΛ Αρκαλοχωρίου. Ενημερώθηκαν για το πρόγραμμα σπουδών και τον τρόπο λειτουργίας του Επαγγελματικού Λυκείου, ξεναγήθηκαν με βιωματικό και διαδραστικό τρόπο στα εργαστήρια που διαθέτει το σχολείο και εξέφρασαν τις απορίες τους για  τις επιλογές τους μετά το γυμνάσιο. Ευχαριστούμε θερμά τον Διευθυντή του ΕΠΑΛ  Αρκαλοχωρίου κο Εμμ. Καγιαμπάκη για την άριστη διοργάνωση της επίσκεψης, αλλά και όλες και όλους τους εκπαιδευτικούς του σχολείου  και τις μαθήτριες και τους μαθητές τους για τη θερμή υποδοχή και  την υλοποίηση της δράσης.

.