Κοινωνικά Προβλήματα

Οι μαθητές και οι μαθήτριες της Γ΄τάξης του σχολικού έτους 2019-2020, στο μάθημα της Κοινωνικής και Πολιτικής Αγωγής επέλεξαν ένα από τα πολλά κοινωνικά προβλήματα της εποχής μας. Ετοίμασαν παρουσιάσεις είτε ατομικά είτε συνεργατικά με άλλους συμμαθητές τους και οπτικοακουστικό υλικό, για να κατανοήσουν πρώτα οι ίδιοι και για να προβληματίσουν το κοινό τους. Νομίζουμε ότι πέτυχαν στον διπλό τους στόχο!

Απολαύστε τις εργασίες τους:

Από την Μαριλένα Κελαράκη, μαθήτρια της Γ΄τάξης (2019-20), εργασία για ένα ευαίσθητο και δυστυχώς πάντα επίκαιρο θέμα:

Μια συνεργατική δουλειά με μεγάλη ευαισθησία από τη Ροδάνθη Μπριλάκη και τη Μαρίνα Παπαδάκη:

Φτώχεια
Από τις μαθήτριες της Γ΄τάξης (2019-20) Ροδάνθη Μπριλάκη & Μαρίνα Παπαδάκη

Από τη Μαριλένα Κελαράκη

Από τη Δήμητρα Κελαράκη, μαθήτρια της Γ΄Τάξης (του σχ. έτους 2019-20) μια εργασία με ευαισθησία για το περιβάλλον και προβληματισμό για την οικολογική κρίση.