Πανελλήνια ημέρα σχολικού αθλητισμού

Τη Δευτέρα 3 Οκτωβρίου 2022 το σχολείο μας συμμετείχε στις αθλητικές δραστηριότητες στις Παράκτιες Αθλητικές Εγκαταστάσεις Καρτερού. Οι αθλητικές δραστηριότητες διοργανώθηκαν στο πλαίσιο της 9ης Πανελλήνιας Ημέρας Σχολικού Αθλητισμού από τις Διευθύνσεις Πρωτοβάθμιας & Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Ηρακλείου σε συνεργασία με το Υφυπουργείο Αθλητισμού και με την υποστήριξη της Οργανωτικής Επιτροπής των 3ων Μεσογειακών Παράκτιων Αγώνων και του Εθνικού Αθλητικού Κέντρου Ηρακλείου (Ε.Α.Κ.Η.). Τα παιδιά είχαν τη δυνατότητα να γνωρίσουν τα αθλήματα παραλίας (beach soccer, beach volley & Basket, beach handball) με τη βοήθεια εξειδικευμένων προπονητών των αντίστοιχων αθλημάτων και να συμμετέχουν ενεργά σε αυτά.